Uit onderzoek blijkt dat vooral jongeren zonder goed werkend licht fietsen, terwijl zij twee keer zoveel fietsen als de gemiddelde Rotterdammer. De kans op ongelukken neemt daarmee toe. Daarom startte de gemeente de fietsverlichtingscampagne “Licht aan!”
Met een goede verlichting op je fiets zie je waar je fietst. Maar een goede fietsverlichting is vooral ook voor andere weggebruikers, zoals automobilisten. Met fietsverlichting aan val je al vanaf 100 meter op. Zonder verlichting zien automobilisten je op 10 meter afstand. Wanneer een auto 50 kilometer per uur rijdt en hij plotseling moet remmen, staat hij pas na 26 meter stil. Met een goede verlichting op de fiets verklein je de kans op een ongeluk met 20%.
Licht aan! de game
De fietsverlichtingscampagne richt zich vooral op middelbare scholieren. De meeste middelbare scholieren weten wel dat ze hun fietsverlichting aan moeten doen, maar hebben toch verschillende redenen omdat niet te doen. Voor de campagne ontwikkelde de gemeente de game Licht aan!. De game vraagt middelbare scholieren op een speelse manier de aandacht voor goede fietsverlichting. Want is het donker en je hebt geen licht aan? Game over!
Tour langs middelbare scholen
Vanaf dinsdag 21 november gaat de gemeente langs een aantal scholen om zoveel mogelijk middelbare scholieren te bereiken. Op een multimediaconsole spelen scholieren de game op een 43 inch scherm. Alle leerlingen krijgen een set fietslampjes met de QR-code om de game ook online te spelen.
Voor alle overige scholieren en fietsers kan de game Licht aan! ook online worden gespeeld op www.rotterdamopdiefiets.nl/lichtaan.
Donker? En geen licht aan op die fiets? In Rotterdam game over
13 November 2023, 17:02 uur
Rotterdam & Regio
